Windows 10 byly během 24 hodin staženy na 14 milionů zařízení

Novinky |

Microsoft oznámil, že jeho nový operační systém Windows 10 byl během prvních čtyřiadvaceti hodin po jeho vydání stažen na 14 milionů zařízení.

Windows 10 byly během 24 hodin staženy na 14 milionů zařízeníJak uvedl americký gigant na svém blogu, během prvních dnů po vydání Windows 10 mají při stahování nového OS přednost ti uživatelé, kteří si jej dopředu zarezervovali a i těm bude operační systém zpřístupňován v několika vlnách. Díky tomu by neměly být servery Microsoftu přetíženy. Windows 10 byly vydány devětadvacátého července, přičemž uživatelé operačních systémů Windows 7 a Windows 8.1 na ně mohou během prvního roku přejít zcela zdarma. Cílem Microsoftu je, aby byl jeho nový OS do tří let nainstalován na jedné miliardě zařízení.


Ti uživatelé, kteří si Windows 10 v předchozích měsících rezervovali, budou upozorněni, jakmile se jim operační systém stáhne na disk a bude ověřena jeho kompatibilita s daným hardwarem. Pokud nechcete čekat, až se „dostanete na řadu“, můžete si kdykoli z webu Microsoftu stáhnout kopii Windows 10 zcela zdarma manuálně.               

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: microsoft


Související články
Komentáře