Windows 10 budou vydány na přelomu léta a podzimu příštího roku

Novinky |

V září šéf divize Operační systémy v Microsoftu Terry Myerson představil obecnou cestovní mapu Windows 10, podle které měl být nový OS vydán někdy v příštím roce. Tento týden pak Microsoft datum vydání upřesnil.

Windows 10 budou vydány na přelomu léta a podzimu příštího rokuKevin Turner, jenž v Microsoftu zastává pozici COO, tento týden na technologické konferenci Credit Suisse ve Phoenixu uvedl, že Microsoft "má stále v plánu uspořádat konferenci, na níž promluví o hlavních výhodách Windows 10 pro koncové uživatele, na počátku roku 2015." Následně Turner dodal, že "vývojářská preview verze" bude na počátku příštího léta" a "na konci léta nebo začátkem podzimu tento operační systém vydáme." Turner tak blíže potvrdil to, co Myerson zveřejnil 30. září na konferenci v San Franciscu.


Microsoft na konci ledna ve své centrále ve Washingtonu představí Technology Preview Windows 10 spolu s první preview verzí Windows 10 mobile SKU, která poběží na telefonech s Windows Phone, tabletech s architekturou ARM a tabletech postavených na platformě Intel. Microsoft tento týden také oznámil, že hlavní konference amerického gigantu pro vývojáře s názvem Build 2015 se odehraje poslední týden v dubnu.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: windows

Komentáře