Windows 10 budou mít zcela nový webový prohlížeč

Novinky |

Microsoft údajně pracuje na zcela nové verzi webového prohlížeče, která se objeví již ve Windows 10. Ty mají být představeny v roce 2015.

Windows 10 budou mít zcela nový webový prohlížečPodle dostupných informací není nový prohlížeč pouze Internet Explorerem verze 12, ale jde o zcela nový rychlý webový prohlížeč, který se výkonem bude moci rovnat konkurenci. Prohlížeč má být založen na javascriptovém enginu Chakra a engine WebKit bude nahrazen rozhraním Trident. O tom, že Microsoft pracuje na novém webovém prohlížeči, již během prosince na konferenci mluvil hlavní vývojář VLC Thomas Nigro.      

  
Zajímavé je, že podle nejmenovaných zdrojů portálu ZDNet vydá Microsoft Windows 10 s oběma prohlížeči - tedy s Internet Explorerem verze 11 i Spartanem. Experti očekávají, že Microsoft Spartana představí na své konferenci, která se odehraje již 21. ledna, tedy krátce po výstavě Consumer Electronics Show. Otázkou je, zda nový prohlížeč bude ve finále opravdu označen jako Spartan či Microsoft zvolí jiné jméno. Analytici se spíše přiklánějí k druhé variantě. 

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře