WhatsApp nasadil extrémně silné šifrování zpráv

Novinky |

Oblíbený IM klient WhatsApp uživatelům Androidu od nynějška nabízí nejsilnější šifrování, které je u jakékoli komerční služby dostupné.

WhatsApp nasadil extrémně silné šifrování zprávNarozdíl třeba od Facebooku či Googlu není WhatsApp od nynějška sám schopen dešifrovat zprávy uživatelů, a to ani tehdy, pokud by mu to přikázal soud. Na tvorbě šifrování se WhatsApp spojil se společností Open Whisper Systems, která stojí za programem TextSecure. Ten umí zprávy udržet zašifrované i tehdy, pokud se třetí strana dostane k šifrovacímu klíči. TextSecure je mezi bezpečnostními experty poměrně známou technologií, která prošla celou řadou testů.


Přizpůsobení TextSecure pro WhatsApp trvalo inženýrům půl roku a zatím není jasné, zda se stejné funkce dočkají také uživatelé iOS. Vezmeme-li v úvahu, že WhatsApp v současné době používá přes šest set milionů uživatelů, jde podle analytiků nejspíše o největší síť s tzv. "end-to-end" šifrováním na světě. Systém TextSecure používá k posílání zpráv mimo jiné také bývalý zaměstnanec americké agentury NSA Edward Snowden, jenž se skrývá v Rusku.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře