WhatsApp má přes miliardu uživatelů

Novinky |

Šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg na oficiálním blogu uvedl, že jeho IM aplikace WhatsApp má v současné době již více než jednu miliardu uživatelů.

WhatsApp má přes miliardu uživatelů
Facebook koupil WhatsApp před téměř dvěma lety za devatenáct miliard dolarů a jeho uživatelská základna se od té doby více než zdvojnásobila. Jak uvedl Zuckerberg, přes WhatsApp podle posledních statistik denně projde 42 miliard zpráv, 1,6 miliardy fotografií a 250 milionů videí. A to je opravdu velký růst na aplikaci, která ještě na konci roku 2013 měla „pouhých“ 400 milionů aktivních uživatelů. Jak dodal šéf Facebooku, na WhatsApp v současné době pracuje 57 technických specialistů.


Růstu WhatsApp pomohlo i to, že jeho tvůrci v lednu minulého roku představili desktopovou webovou aplikaci, která má doplňovat mobilní aplikaci a cena ročního předplatného služby byla snížena na 0,99 dolaru, takže si ji může dovolit opravdu každý. Kromě toho již k používání aplikace není nutné mít v systému zadanou debetní kartu, což byl pro některé mladé uživatele v minulosti problém.

 

Zdroj: IDG News Service            Úvodní foto: (c) arrow - Fotolia.com

Komentáře