WhatsApp má přes 400 milionů aktivních uživatelů

Novinky |

Jedna z nejoblíbenějších služeb určených pro instant-messaging, Whatsapp, má nyní uživatelskou základnu čítající přes 400 milionů lidí.

WhatsApp má přes 400 milionů aktivních uživatelůZ nového prohlášení uveřejněného na oficiálním blogu tak vyplývá, že Whatsapp přibylo sto milionů nových uživatelů za poslední čtyři měsíce. Spoluzakladatel služby Jan Koum na blogu zdůraznil, že dokázal dosáhnout 400 milionů uživatelů, aniž by utratil jediný dolar za cílenou reklamu nebo velkou marketingovou kampaň. Noví uživatelé až doposud přibývali pouze na doporučení již stávajících uživatelů.


Čtyři sta milionů aktivních uživatelů denně přijme 32 miliard zpráv a 500 milionů fotografií. Whatsapp je tak nyní největší multiplatformovou službou na zasílání a přijímání zpráv na světě, jelikož má o 150 milionů uživatelů více než Twitter. Službě se snaží konkurovat aplikace jako iMessage, Kik, Snapchat a Facebook Messenger. Whatsapp je nyní dostupný pro většinu populárních platforem včetně Androidu, BlackBerry, iOS a Windows Phone a je zdarma na první rok - následně za ni uživatelé platí v přepočtu dvacet korun ročně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © NinaMalyna - Fotolia.com

Komentáře