WhatsApp má již téměř miliardu uživatelů

Novinky |

Šéf společnosti WhatsApp v příspěvku na sociální síti Facebook oznámil, že jeho stejnojmenná aplikace má již přes 900 milionů aktivních měsíčních uživatelů. Jen za posledních pět měsíců se ke službě připojilo přes 100 milionů lidí.

WhatsApp má již téměř miliardu uživatelůV lednu tohoto roku WhatsApp - který je nyní dceřinou společností Facebooku - oznámil, že jeho IM aplikaci již používá 700 milionů uživatelů. Hranici osmi set milionů uživatelů pak WhatsApp pokořil za pouhé tři další měsíce. Pokud bude počet uživatelů aplikace růst stejně rychle jako doposud, měla by do konce roku podle Kouma WhatsApp používat více než jedna miliarda uživatelů. Pokud bychom se řídili podle počtu uživatelů, je WhatsApp nyní populárnější než Facebook Messenger.


Facebook koupil WhatsApp v únoru minulého roku za devatenáct miliard dolarů, přičemž šlo o druhou největší akvizici v technologickém světě v historii. Více už stála pouze společnost Compaq, kterou koupil Hewlett-Packard za 33,4 miliardy dolarů. V lednu tohoto roku WhatsApp spustil webovou verzi své aplikace pro desktopy, díky čemuž mohou komunikovat uživatelé telefonů s uživateli PC.                

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com

Komentáře