WhatsApp má 800 milionů aktivních uživatelů

Novinky |

Jedna z nejpopulárnějších chatovacích platforem na světě, WhatsApp, překročila podle svého šéfa Jana Kouma hranici 800 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

WhatsApp má 800 milionů aktivních uživatelůWhatsApp Messenger umožňuje posílat bezplatné textové zprávy na různé mobilní platformy - iOS, Android, Windows Phone či BlackBerry. Nedávno jeho tvůrci představili novou funkci, která uživatelům aplikace umožňuje přes internet provádět také hlasové hovory. WhatsApp byl v říjnu minulého roku za 19 miliard dolarů akvírován Facebookem a počet uživatelů od té doby raketově roste - ještě v lednu jich bylo „pouze“ 700 milionů. V srpnu minulého roku služba měla 600 milionů uživatelů.


Díky těmto číslům je tak WhatsApp jednou z nejpopulárnějších sociálních služeb dneška. Například Twitter v únoru letošního roku oznámil, že jeho uživatelská základna dosáhla 288 milionů aktivních měsíčních uživatelů, Instagram pak v prosinci uvedl, že má 300 milionů uživatelů. Facebook - který kromě WhatsApp vlastní i zmíněný Instagram - eviduje přes 1,4 miliardy aktivních měsíčních uživatelů.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com

Komentáře