WhatsApp konečně umožňuje bezplatné videohovory

Novinky |

WhatsApp po několika letech konečně představil novou funkci, na kterou jeho uživatelé dlouho čekali - videohovory pro Android, iOS i Windows Phone.

WhatsApp konečně umožňuje bezplatné videohovoryNedlouho poté, co WhatsApp na počátku tohoto roku představil koncové šifrování a samostatnou aplikaci pro desktop, se v betaverzi androidové aplikace WhatsApp na chvíli objevila funkce umožňující volání. Provedení videohovoru je stejně jednoduché jako chatování - jednoduše kliknete na ikonu telefonu a aplikace vám nabídne provést buďto hlasový hovor nebo videohovor. Jak už tomu tak u podobných funkcí bývá, kvalita hovoru je skvělá přes Wi-Fi, avšak u mobilního připojení už pokulhává.

Videohovory v současné době již nabízí konkurence WhatsAppu jako Snapchat, Messenger, WeChat či Duo. Jak uvedl WhatsApp v oficiálním prohlášení, i když podpora skupinových videohovorů zatím chybí, uživatelé se jí brzy dočkají. „Tuto funkci jsme uživatelům zpřístupnili jelikož víme, že text a hlas jednoduše vždy nestačí," uvedl mluvčí WhatsApp. „A my tuto funkci chceme nabídnout všem, nejen uživatelům drahých telefonů, kteří žijí v zemích s nejrychlejšími mobilními sítěmi."

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com

Komentáře