WhatsApp denně zpracuje 27 miliard zpráv

Novinky |

Tvůrci populární mobilní aplikace WhatsApp oznámili, že jejich uživatelé tento týden dosáhli nového rekordu - 27 miliard odeslaných a přijatých zpráv za den.

WhatsApp denně zpracuje 27 miliard zprávJde o značný nárůst počtu odeslaných a přijatých zpráv, vezmeme-li v úvahu, že 31. ledna minulého roku společnost oznámila zpracování 18 miliard zpráv denně. Tvůrci na oficiálním blogu nyní zveřejnili i detailní statistiky: 10 miliard zpráv denně je odesláno, zatímco 17 miliard jich je přijatých. Tato čísla spolu nesedí kvůli skupinovému chatu: pokud například uživatel odesílá zprávu skupině deseti lidí, poměr je 1 odeslaná zpráva ku 10 přijatým, což již dává smysl.


Jen před měsícem WhatsApp oznámilo, že má více, než 200 milionů aktivních uživatelů, což je více, než má například Twitter. Pro srovnání - BlackBerry v tomto roce uvedlo, že jeho 60 milionů uživatelů denně odešle a příjme přibližně deset miliard zpráv. Tvůrci konkurenční aplikace KakaoTalk nedávno uvedli, že jejich 96 milionů uživatelů denně odešle 5,2 miliard zpráv. WhatsApp umožňuje bezplatně odesílat a přijímat zprávy uživatelům napříč platformami - aplikace je dostupná pro Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry a Symbian.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) soromon - Fotolia.com

Komentáře