Western Digital představil 2,5" disk s kapacitou 1 TB

Novinky | 28.07.09

Nový produkt ze série Scorpio Blue o kapacitě 1TB je určen především pro malé přenosné externí disky. Několik by se jich však mohlo dostat i do notebooků.

WD přichází s 1TB 2,5" diskem

 

Aby dosáhl své kapacity, používá nový 1TB model řady Scorpio Blue tři 333GB plotny. Stejně jako obdobné produkty na trhu kapesních přenosných disků zvládne pracovat rychlostí 5400 otáček za minutu a pro připojení k počítači používá rozhraní USB 2.0. Kvůli nestandardní výšce 12,5 mm (oproti klasické 9,5 mm) se však příliš nehodí přímo do notebooků a je určen primárně pro přenosné disky série My Passport Essential SE Portable USB Drive. Výrobce Western Digital však tvrdí, že by nový Scorpio Blue mohl být využíván i ve „vybraných" laptopech. Výčtu konkrétních strojů, které by mohly být vybaveny 1 TB Scorpiem Blue, jsme se ale od zatím WD nedočkali.

Spolu s 1TB modelem se bude prodávat i Scorpio Blue ve verzi s menší kapacitou 750 GB. Oba disky pak disponují 8MB cache pamětí, technologií WhisperDrive omezující hluk vydávaný diskem na minimum a systémem ShockGuard, který zvyšuje odolnost hardware proti otřesům. Cena 1TB modelu Scorpio Blue pro český trh zatím není známa, ale na jiných evropských trzích by se měl prodávat za cca 205 Euro (5300 CZK).

 


Komentáře