Vývojářské nástroje pro Windows Phone 7 k dispozici v nové verzi

Novinky | 15.04.11

Microsoft v posledních dnech představil na konferenci MIX11 nové nástroje pro Windows Phone 7, které přinášejí další možnosti vývojářům her a aplikací pro tento operační systém.

Zařízení s WP 7 budou nyní moci plněji využít svůj potenciál v oblasti multitaskingu. Rozšířena byla také kompatibilita aplikací třetích stran s integrovanými prvky operačního systému i hardware - třeba s fotoaparátem, akcelerometrem, GPS senzory či kontakty a kalendářem.

Z nových nástrojů mohou těžit i uživatelé. K dispozici jim bude plně integrovaný Internet Explorer ve verzi 9 s podporou standardu HTML5 a rychlejším vykreslování obsahu. Předchozí vydání nástrojů již obsahovalo propojení s Facebookem, k němuž se v nové verzi připojuje také synchronizace se sociální sítí Twitter a online úložným prostorem SkyDrive. Přístroje vybavené Windows Phone 7 budou podporovat Push notifikace, programy běžící na pozadí, interakce s Live Tiles, stahování dat na pozadí i rychlé přepínání mezi aplikacemi, a to díky rozšířené podpoře multitaskingu Live Agents.

Dosavadní verzi nástrojů si stáhlo celkem 1,5 milionu uživatelů, z nichž registrovaných je u Microsoftu 38 tisíc a tento počet neustále roste průměrnou rychlostí 1 200 za týden. Průměrný uživatel si stáhne 12 aplikací a her za měsíc. Kromě bezplatných aplikací nabízí Microsoft i placené, z nichž necelá polovina funguje jako shareware a lze ji vyzkoušet předem.


Komentáře