Vývojáři geolokační sociální služby Gowalla přecházejí pod Facebook

Novinky |

Zvěsti o přechodu geolokační služby Gowalla pod křídla Facebooku se ukázaly jako pravdivé. Největší sociální síť však nemá zájem o technologii samotnou, jde jí především o tým vývojářů.

Vývojáři geolokační sociální služby Gowalla přecházejí pod Facebook
Po internetu po několik dní kolovaly neověřené informace zvěstující akvizici společnosti Gowalla společností Facebook a před dvěma dny zakladatelé Gowally fámy částečně potvrdili. Ve výsledku se totiž nebude jednat o klasický nákup společnosti, neboť Facebook plánuje využít především know-how vývojářského týmy Gowally pro své vlastní služby. Sociální síť Gowalla jako taková má být v lednu příštího roku zcela ukončena.

„Přibližně před dvěma měsíci jsem se společně se spoluzakladatelem Scottem zúčastnili konference F8 (pozn. redaktora: každoročně pořádaná vývojářská konference společnosti Facebook). Byly jsme naprosto uchváceni pokrokem, kterého Facebook dosahuje. O několik týdnů později se nám ozvali zástupci Facebooku a bylo nám ihned jasné, že jediným způsobem, jak svou práci zviditelnit, je s Facebookem spolupracovat. S nadšením tedy můžeme oznámit, že vyrážíme na cestu do Kalifornie navázat spolupráci s Facebookem,“ uvedl na oficiálním blogu Gowally jeden ze zakladatelů Josh Williams.

Jak jsme zmínili výše, Facebook nemá v plánu produkt Gowally udržovat v provozu.  Williams nicméně slibuje, že bude současným uživatelům nabídnuta možnost snadného exportu uložených dat, jako je Passport, Stamp, Pin nebo fotografie.

Pokud se ptáte, co s vývojáři Gowally Facebook zamýšlí, pravděpodobně je bude chtít využít pro další vývoj služby Timeline, již představil letos v září. Timeline představuje rozšířený profil uvažující časovou osu, již uživatelé doplňují o příspěvky, fotografie a jiná data, která ve svém životě považují za významná.Úvodní foto: © fotografiche.eu - Fotolia.com

Komentáře