Vývojář Pokémon Go jde k soudu, hráči ničí vzácnou přírodu

Novinky |

Fenomén Pokémonu Go pomalu uvadá, nicméně sem tam se ještě nějaká zpráva o potížích hráčů objeví. Například nyní v Nizozemí, kde jsou problémy tak velké, že místní úřady dávají vývojáře hry Niantic Labs k soudu.

Vývojář Pokémon Go jde k soudu, hráči ničí vzácnou přírodu
Od července, kdy byla hra v zemi vydána, se tisíce hráčů vydaly na Kijkduinské pláže jižně od Haagu, aby zde chytaly pokémony. Jenže ohromný nárůst počtu lidí v oblasti je ohrožením pro místní přírodu, konkrétně chráněné písečné duny.

Úřady tvrdí, že se pokoušely kontaktovat Niantic od poloviny srpna, ale společnost na výzvy nereagovala, a představitelé Haagu tak neměli „jinou možnost,“ než případ předat místnímu soudu, který stanovil slyšení na 11. října. Žalující strana ve svém prohlášení uvedla, že chce zakázat chytání Pokémonů v chráněných oblastech a také v ulicích od 11. hodiny večerní do 7. ranní.

Není to poprvé, co Niantic čelí soudu kvůli davům hráčů Pokémon Go. Už v srpnu podal manželský pár z Michiganu Scott Dodich a Jayme Gotts-Dodich na firmu žalobu, v níž tvrdí, že tělocvična Pokémonů a Pokéstopy umístěné ve Wahby Parku v St Clair Shores učinily z jejich čtvrti „noční můru.“

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře