Výroba sluchátek Beats Solo HD stojí pouhých 17 dolarů

Novinky |

Náklady na výrobu sluchátek Beats Solo HD, jež jsou známá spíše svým designem, než kvalitou zvuku, se podle nové studie pohybují pouze okolo 10 % jejich výrobní ceny.

Výroba sluchátek Beats Solo HD stojí pouhých 17 dolarůPodle nové studie citované serverem Techspot stojí výroba sluchátek Beats Solo HD, které je možné v USA pořídit za 199 dolarů, pouze 16,89 dolaru. Jinými slovy, výrobní náklady těchto sluchátek (včetně jejich zabalení) tvoří pouze 8,5 % jejich prodejní ceny. I když do nákladů na výrobu sluchátek nejsou započítány náklady na vývoj či mzdy, je poměrně šokující, jak levné komponenty Beats používá. Například reproduktory stojí pouze 1,8 dolaru.

               
Jak stojí dále ve studii, sluchátka obsahují řadu kovových částí, které výrobce použil pouze pro zvýšení jejich hmotnosti tak, aby vypadaly mohutněji. Téměř třetinu váhy Beats Solo HD tvoří čtyři kovové části, které ve sluchátkách neplní žádnou speciální funkci. Na kompletní studii, v níž jsou mimo jiné podrobně popisovány i výrobní metody, pomocí nichž se Beats snaží udržet co nejnižší náklady, se můžete podívat zde.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře