Vypuštění Windows Vista SP2 bude opožděno

Novinky | 22.01.09

Microsoft zřejmě uvolní nový service pack pro Windows Vista o měsíc později oproti původním předpokladům.

Informaci přinesl malajský server TechARP.com, který již dříve přesně předpověděl data uvolnění Windows Vista SP1 a XP SP3. Na stránkách TechARP se uvádí, že finální testovací verze Vista SP2 bude dokončena až v březnu - tedy o měsíc později oproti původnímu plánu. Microsoft by měl ve stejnou dobu začátkem druhého čtvrtletí poskytnout Windows Vista Service Pack 2 svým OEM partnerům, kteří by mohli začít prodávat počítače s Windows Vista SP2 nejdříve koncem května.

V tuto chvíli je ale těžké odhadnout, kdy bude SP2 možné stáhnout přímo ze stránek Microsoftu. V obdobných situacích v minulosti totiž následovaly po zaslání service packu OEM partnerům dlouhé i krátké časové prodlevy do poskytnutí service packu přímo koncovým uživatelům skrze Windows Update.

Server TechARP také uvádí, že Microsoft tentokrát nebude požadovat, aby Vista SP2 byla nutně instalována na nově prodávaný hardware. Jeho OEM partneři si totiž dobře uvědomují, že již brzy přijde očekávaný Windows 7 a nechtějí již plýtvat prostředky na Windows Vista.

 

 


Komentáře