Vypuštění Firefox 3.5 RC znovu odloženo na 10. června

Novinky | 05.06.09

Mozilla odsunula vypuštění RC verze prohlížeče Firefox 3.5 zpět na 10.června kvůli nutnosti opravy 10 chyb.

Firefox 3.5 RC k dispozici až 10.června

 

„Ještě před vypuštěním RC verze se nám podařilo nalézt několik věcí, které je potřeba opravit," řekl Mike Beltzner, ředitel Firefoxu. Uvolnění prohlížeče bylo již dvakrát posunuto z důvodu problémů při jeho vývoji, ale na konci minulého měsíce zástupci Mozilly prohlásily, že nakonec přeci jen původní časové limity stihnou dodržet a vypustí RC verzi prohlížeče Firefox 3.5 během prvního červnového týdne.

 

Beltzner obhajuje odsun na poslední chvíli nalezenými chybami v prohlížeči, které by sice mohly být s RC verzí uvolněny, ale Mozilla chce dopřát uživatelům Firefoxu produkt na úrovni a navíc se vyhnout bombardováním zpráv od testerů o nalezených chybách, jež již vývojáři prohlížeče znají.

 

Firefox 3.5 přichází téměř po roce od uvolnění Firefoxu 3.0, který byl velkým skokem ve vývoji prohlížeče z dílny společnosti Mozilla. Jeho vývojáři doufají, že nová verze ještě urychlí přechod uživatelů jiných prohlížečů (především pak IE) na jejich produkt, který v současnosti používá asi 22,5% internetových uživatelů.

 


Komentáře