Vypnutí AutoRunu u Windows Vista snížilo množství infikací virem o 82 %

Novinky | 16.06.11

Microsoft oznámil, že díky bezpečnostní záplatě z února klesl počet škodlivých kódů, které využívají AutoRun, až o 82 procent.

Microsoft před čtyřmi měsíci nabídl uživatelům Windows XP a Vista dobrovolnou aktualizaci (nyní se stahuje automaticky), která v jejich systémech deaktivovala automatické spouštění. Jakmile je aktualizace nainstalována a do počítače vložen flash disk, není již nabízena možnost, aby se program spustil automaticky (to se však nevztahuje na vložené CD a DVD). "Uživatelé, kteří si tento patch nainstalují, již neuvidí po vložení flash disku do USB hlášku, která je vybízí k instalaci programu, ale budou software muset nainstalovat manuálně sami," stojí v popisu aktualizace.

"Počet nakažení virem u Windows XP a Vista šel značně dolů," napsala na oficiální blog Microsoftu Holly Stewartová s tím, že podle statistik od února infekce způsobené AutoRunem u Windows XP SP3 klesly o 62 %, u Windows Vista SP1 o 68 % a v případě Vista SP2 o 82 %. "To je opravdu hodně," říká Andrew Storms ze společnosti nCircle Security. "Je to jako by AutoRun nikdy nevznikl." Uživatelé, kteří by chtěli po aplikaci aktualizace AutoRun opět zapnout, k tomu mohou využít následující nástroj od Microsoftu.


Komentáře