Všechny telefony s Windows 10 budou aktualizovány najednou

Novinky |

Microsoft oznámil, že mobilní operátoři si nebudou moci určovat, kdy vydají aktualizace pro telefony s operačním systémem Windows 10, jelikož všechny smartphony budou aktualizovány naráz.

Všechny telefony s Windows 10 budou aktualizovány najednouMicrosoft na počátku května uvedl, že „všechna zařízení s Windows 10 včetně telefonů budou neustále aktualizována“. Pro technologický portál ZDNet pak představitelé Microsoftu v pátek potvrdili, co bylo tímto výrokem myšleno - všechna mobilní zařízení s Windows 10 budou aktualizována ve stejný okamžik. I když operátoři budou moci updaty pro Windows 10 i nadále dopředu testovat, aktualizace budou zpřístupňovány pro všechny uživatele všech mobilních operátorů najednou. Microsoft tak zvolil u svého OS zcela jiný přístup než Google u konkurenční platformy Android, který je často kritizován kvůli tomu, že operátoři a výrobci zařízení mají hlavní slovo v tom, zda a kdy bude to které zařízení aktualizováno.


Microsoft se tedy vydá cestou Apple, který aktualizace svého operačního systému iOS také vydává pro všechny uživatele najednou. Jak dodává ZDNet, operátoři uživatelům kompatibilních mobilních telefonů zpřístupní Windows 10 během podzimu tohoto roku.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: microsoft

Komentáře