Vista je nejméně oblíbeným OS Windows v historii

Novinky | 05.02.09

Kdysi dávno lidé z Microsoftu hrdě prohlašovali, že Windows Vista bude dvakrát oblíbenějším operačním systémem než XP. Opak se stal pravdou.

Za více než dva roky od vydání Windows Vista si dlouho očekávaný operační systém získal pouze 9% trhu. Vyplývá to z výsledků průzkumů společnosti Forrester zveřejněných minulý týden.

 

Přesto se ale pro Vistu začínají věci obracet k lepšímu. „Tento rok bude konečně tím Velkým,“ odhadují analytici z Forresteru. Celých 31% z 962 severoamerických a evropských IT manažerů, kteří se zapojili do průzkumu, přiznalo, že již začali se svou migrací k Windows Vista. Dalších 26% to plánuje v průběhu roku 2009 nebo později. Na druhou stranu se ale 28% dotázaných dosud nerozhodlo, jestli přejít na Vistu či nikoli. Zbylých 15% hodlá počkat do začátku roku 2010 na vydání Windows 7 a dožít na svých XP.

 

Nyní je rozložení operačních systému ve firmách takovéto: 71% firem používá Windows XP, 10% Windows 2000, 9% Windows Vista, Mac OS 3% a Linux 2%. Z těchto čísel jasně vyplývá, že Vista za dva roky svého působení na trhu moc lidí nepřesvědčila a dosud je v závěsu i za Windows 2000.

 


Komentáře