VideoLAN odvolal svůj zákaz, VLC je tak opět dostupný pro Huawei

Novinky |

Možná si pamatujete situaci z loňského roku, kdy firma stojící za populárním mediálním přehrávačem VLC, VideoLAN, začala aktivně blokovat stahování aplikace majitelům telefonů značky Huawei.

VideoLAN odvolal svůj zákaz, VLC je tak opět dostupný pro HuaweiA důvod? Negativní recenze a údajně špatné rozhodování na straně Huawei. Detaily jsou trochu komplikovanější, nicméně jádrem problému je fakt, že v Huawei vydali softwarovou aktualizaci pro své telefony, která blokuje běh aplikací na pozadí.

VLC se tím dostal do zvláštní pozice – tahle služba totiž danou funkcionalitu potřebuje k přehrávání hudby ve chvíli, když jsou na displeji otevřené jiné aplikace. Aktualizace samozřejmě majitelům telefonů Huawei způsobila spoustu problémů s přehráváním hudby. A tito lidé následně ventilovali svoji frustraci negativními recenzemi aplikace na Google Play Store.

Nyní to vypadá, že společnost svoje rozhodnutí zvážila – a následně zvrátila. Portál Android Police hlásí, že si majitelé telefonů Huawei mohou aplikaci VLC stahovat znovu, a to pravděpodobně díky částečné změně původní aktualizace ze strany Huawei, k níž došlo před nějakým časem. Konkrétně spočívá v přepnutí funkce vypínání aplikací na pozadí na „volitelné“ namísto výchozího a povinného.

Společnost VideoLAN zprávu potvrdila na Twitteru, ale dodala, že oprava je k dispozici „již celé měsíce.“ Oficiálně však nikdy oznámena nebyla.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře