Většina zemí světa považuje Bitcoin za nástroj k praní špinavých peněz

Novinky |

Pokud si myslíte, že Bitcoiny jsou legální po celém světě, není to podle nové zprávy amerického Kongresu tak úplně pravda.

Většina zemí světa považuje Bitcoin za nástroj k praní špinavých penězPodle nově vydané zprávy amerického Kongresu, který se dotazoval Evropské unie a dalších čtyř desítek zemí po celém světě, považuje většina vlád Bitcoiny za potenciální nástroj k praní špinavých peněz a dalším ilegálním aktivitám. Ze zprávy vyplývá, že kromě Číny a Brazílie žádná jiná vláda nemá pro virtuální měnu žádné konkrétní zákony. Zatímco Čína používání Bitcoinů zakázala jako ilegální, Brazílie se chystá tuto virtuální měnu formálně respektovat.


Zajímavý je postoj Německa, podle kterého má tato virtuální měna „status soukromých peněz" a pro soukromé využití ji tak lze využívat bez daňové povinnosti. Americká vláda se chystá Bitcoin regulovat tak, že bude vydávat speciální licence s názvem „BitLicense", kterou si bude muset opatřit každá firma, která s touto (či jinou) virtuální měnou pracuje. Bitcoin je po celém světě stále populárnějším - na konci minulého roku byl v kanadském Vancouveru dokonce zřízen první bankomat pro tuto virtuální měnu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře