Většina uživatelů Wi-Fi má své sítě špatně zabezpečené

Novinky |

Uživatelé podle nového průzkumu organizace Wi-Fi Alliance nechávají své Wi-Fi sítě nezabezpečené a příliš otevřené pro útočníky.

Většina uživatelů Wi-Fi má své sítě špatně zabezpečené
Ze studie vyplývá, že i když 86 % uživatelů podniklo při nastavování přístupových bodů a routerů základní kroky k ochraně svého soukromí, 97 % z nich si myslí, že jsou jejich data a sítě "zabezpečené tak, jak nejvíce to jde". A to není pravda, neboť tito samí lidé získali v průměru pouze 66 bodů ze 100 při odpovídání na otázky, které měly zhodnotit jejich vědomosti v oblasti bezdrátových sítí. Překvapivé je, že až 59 % uživatelů stále používá základní a příliš jednoduchá hesla, jen 62 % má vypnutou funkci automatického sdílení a pouhých 18 % uživatelů používá VPN, pokud se připojují přes Wi-Fi hotspot.

Wi-Fi Alliance pro větší bezpečnost doporučuje zapnout WPA2, vytvořit pro bezdrátovou síť silné heslo (nejméně osm znaků, mix písmen, čísel a symbolů), které bude navíc pravidelně měněno, a vypnout funkci automatického sdílení. Průzkum vznikl v srpnu a účastnilo se jej více než tisíc lidí po celých Spojených státech.

 

Úvodní foto: © valdis torms – Fotolia.comÚvodní foto: © valdis torms - Fotolia.com

Komentáře