Většina PC s Windows 10 teď běží na Fall Creators Update

Novinky |

Microsoft v říjnu uvedl Windows 10 Fall Creators Update, tedy aktualizaci, která s sebou přinesla menší a středně velká vylepšení. Ta teď podle nejnovějších dat běží na většině počítačů s Windows 10.

Většina PC s Windows 10 teď běží na Fall Creators UpdatePodle reklamní sítě AdDuplex si Fall Creators Update na svá zařízení nainstalovalo působivých 85 procent uživatelů Windows 10. V některých zemích, jako jsou Kanada, Německo a Finsko, se tržní podíl pohybuje nad 90 procenty, v jiných, jako jsou Čína a Indie, je průměr zhruba na 60 procentech.

Původní Creators Update má tržní podíl 8,1 procenta, zatímco Anniversary Update, uvedené v polovině roku 2016, má uživatelskou základnu 5,1 procenta.

AdDuplex poznamenává, že růst FCU přirozeně zpomaluje, protože příští velká aktualizace už je za dveřmi.

A když už jsme u toho, pak se o Microsoftu v současné době spekuluje, že u chystaného updatu, známým zatím jako Spring Creators Update (nebo taky Redstone 4), finišuje s posledními úpravami. O chystaných novinkách toho zatím moc nevíme, ale důležitá zde má být funkce Timeline, tedy časové osy.

Aktualizace Spring Creators Update bude nejspíše oficiálně uvedena na výroční konferenci Build, která proběhne mezi 7. a 9. květnem v Seattlu – zajímavé je, že se tato akce překrývá s konferencí Google I/O, naplánovanou na 8. až 10. květen.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře