Verizon chce slevu 250 milionů dolarů na akvizici Yahoo

Novinky |

Americký operátor Verizon má stále zájem na koupi klíčového internetového byznysu společnosti Yahoo, ale ne za původní cenu 4,83 miliardy dolarů.

Verizon chce slevu 250 milionů dolarů na akvizici YahooVe světle významných bezpečnostních úniků, zveřejněných v uplynulých pěti měsících, prý kupující žádá slevu ve výši zhruba 250 milionů dolarů. Potvrdily to zdroje blízké situaci agentuře Bloomberg. Původně se přitom hovořilo až o miliardové slevě, případně úplném odstoupení od obchodu.

Je dost zajímavé, že Bloomberg zároveň uvádí, že Verizon a entita, která zbyde z Yahoo (a ponese název Altaba), budou mít sdílenou právní zodpovědnost, vyplývající z úniků dat.

Nová dohoda, která ještě nebyla podepsána a stále je tedy možné ji změnit, by měla být podle citovaných zdrojů oznámena v následujících dnech nebo týdnech.

Mluvčí Yahoo odmítl po dotazu Bloombergu celou situaci komentovat.

Loni v září Yahoo potvrdilo, že koncem roku 2014 mu byly ukradeny údaje k minimálně 500 milionům účtům. O několik měsíců později, konkrétně v prosinci, pak internetový průkopník přiznal, že už v srpnu 2013 mu unikla data více než miliardy uživatelů, sestávající z jejich jmen, e-mailových adres, dat narození, hashovaných hesel a možná i nešifrovaných bezpečnostních otázek.

Po dnešním oznámení stouply akcie Yahoo o 1,18 procenta, zatímco hodnota Verizonu poklesla o 0,69 procenta.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře