Verbatim SSD Secure ExpressCard s hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním

Novinky | 20.11.09

Verbatim představuje zabezpečené přenosné úložiště s kapacitou 32 GB nebo 16 GB.

Verbatim SSD Secure ExpressCard s hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním


Verbatim představil SSD Secure ExpressCard vybavený hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním. Disk kombinuje úložnou technologii „solid-state drive“ s bezpečnostní ochranou. SSD Secure ExpressCard je k dostání v kapacitách 32 GB (za 3 159 Kč) a 16 GB (za 1 859 Kč - doporučená maloobchodní cena).

Poptávka po přenosných úložných řešeních, které vyhovují přísným bezpečnostním normám, v uplynulých měsících podle společnosti Verbatim výra zně vzrostla, a proto nabízí SSD Secure ExpressCard s hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním, které garantuje zabezpečení uložených dat. Hardwarové šifrování s povinným zadáváním přístupového hesla má chránit uložená data i tehdy, pokud disk padne do nepovolaných rukou. Bezpečnost navíc umocňuje fakt, že po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla je veškerý obsah disku automaticky smazán. Novou funkcí je možnost přidělení hesla pro návštěvníky, které zpřístupní všechna nebo jen vybraná data třetím osobám.

Díky kompatibilitě „plug and play“ je SSD Secure ExpressCard připraven k použití bez nutnosti předchozí instalace softwaru či administrátorských oprávnění. Disk můžete použít i jako dlouhodobé rozšíření kapacity vašeho netbooku či notebooku.

SSD Secure ExpressCard od Verbatimu je možné uložit do PCI ExpressCard slotu, který je běžnou součástí moderních přenosných počítačů. Disk je kompatibilní s Windows XP a Vista a v obchodech je k dostání v kapacitách 32 GB a 16 GB.

 

Vlastnosti:

•    Hardwarové 256-bitové AES šifrování
•    Povinné zadávání přístupového hesla
•    Obsah disku je smazán po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla
•    Disk je možné kompletně uložit do interního ExpressCard slotu
•    Delší výdrž notebooků a netbooků při provozu na baterie
•    Robustní tělo a odolnost vůči nárazům
•    Kompatibilní s Windows XP a Vista


Komentáře