Ve Firefoxu se nyní zobrazují reklamy

Novinky |

Mozilla oznámila, že odnynějška se v jejím prohlížeči Firefox budou všem uživatelům při otevření nové záložky implicitně zobrazovat reklamy.

Ve Firefoxu se nyní zobrazují reklamyReklamy se při otevření nové záložky zobrazují jako náhledy, přičemž dříve byla okna s náhledy vyhrazena pouze pro často navštěvované stránky a rychlé zkratky. I když tato funkce zůstává i nadále, nyní se budou mezi odkazy na často navštěvované stránky zobrazovat také reklamní sdělení. Viceprezident Mozilly Darren Herman v příspěvku na oficiálním blogu uvedl, že prvními reklamními partnery jsou CVS Health, mediální agentura Mindshare North America a oblíbený portál booking.com. Mozilla se zobrazované reklamy pro jednotlivé uživatele samozřejmě snaží co nejvíce přizpůsobovat tak, aby byla větší šance, že na ně kliknou. Data o uživatelích jsou však údajně shromažďována v co možná nejobecnější formě.


Dobrou zprávou je, že (alespoň prozatím) mohou uživatelé reklamy vypnout - při otevření nové záložky jednoduše stačí kliknout na ikonku nastavení v pravém horním rohu prohlížeče a zakliknout u volby vzhledu záložky možnost „klasická“ či „prázdná“. Jak už názvy vypovídají, v módu „prázdná“ se při rozkliknutí zobrazí prázdná bílá stránka a u volby „klasická“ se budou zobrazovat pouze náhledy nejčastějši navštěvovaných webových stránek. Mozilla své kontroverzní reklamy testovala na vybrané skupině uživatelů od února tohoto roku.

 

Zdroj: Techspot


Komentáře