Sony Vaio série CW - důraz na styl a multimédia

Novinky | 12.10.09

Nový multimediální notebook VAIO série CW od společnosti Sony je dostupný v pěti výrazně barevných provedeních.

Notebook VAIO série CW


Kompaktní notebook VAIO série CW nabízí společnost Sony v pěti barvách: modrá, červená, růžová, bílá a černá. Tělo notebooku je vyvedeno ve vysokém lesku, vnitřní design lze označit jako spíše decentní.

Výrobce zde použil 14” širokoúhlý LCD displej typu X-black s LED podsvícením, HD rozlišením  a poměrem stran 16:9.


VAIO série CW disponuje zabudovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce GT 230M GPU s 512MB GDDR3, která podle výrobce zvládne i editaci HD videa, 3D hry a další náročné aplikace. Paměť typu DDR3 dle vyjádření Sony zvyšuje nejen výkon notebooku, ale prodlužuje také výdrž baterie. Jako operační systém zde budou použity Windows 7.

 

K dispozici je také webkamera, která zabezpečuje obraz při video chatech s přáteli či rodinou. V případě, kdy si potřebujete prohlédnout vaše oblíbené webové stránky, ale nechcete se zbytečně zdržovat, můžete stiskem  tlačítka aktivovat napájení notebooku a za pár vteřin si tak zpřístupníte prohlížeč webu bez nutnosti čekání na kompletní nabootování operačního systému.

Stiskem dalšího tlačítka můžete vypnout LCD displej, čímž šetříte energii např. při poslechu hudby nebo sledování filmů na připojeném HD televizoru. Pomocí třetího tlačítka „VAIO“ otevřete galerii médií, která vám umožní prohledávat, přehrávat a prohlížet vaše digitální fotografie, videa a hudbu. Media Gallery dokáže uspořádat vaší osobní kolekci podle data nebo událostí.

K dispozici je také široká nabídka příslušenství v ladících barvách včetně přenosného pouzdra. Pestrobarevný designový notebook VAIO série CW bude na českém trhu dostupný od 22. října 2009.

 


Model

VAIO VPCCW1S1E

Procesor

Intel Core2 Duo P7450 2,13 GHz

OS

Operační systém Windows 7 Home Premium (64-bitový)

Paměť

4 GB (2 x 2 GB)

HDD

320 GB Serial ATA 5400 ot./min

Displej

14” X-black LCD WXGA 16:9 (1366 x 768)

Grafická karta

NVIDIA GeForce GT 230M GPU s 512MB GDDR3

Optická mechanika

DVD+-RW/+-R DL/RAM

Hmotnost a rozměry

2,4 kg (s baterií a dodávanou mechanikou);

233,1 x 27,5-38,5 x 341,3 mm (H x V x Š)

Další vlastnosti

Multi-touch touchpad, tlačítko Web pro rychlé prohlížení webu bez spuštění operačního systému


Komentáře