Vadná aktualizace antiviru Norton způsobila nefunkčnost tisíců PC

Novinky |

Chyba v aktualizaci antiviru od společnosti Symantec způsobila, že některé počítače s Windows XP v uplynulém týdnu zcela vypověděly službu.

Vadná aktualizace antiviru Norton způsobila nefunkčnost tisíců PC
Společnost problém zveřejnila na svých webových stránkách s tím, že aktualizace byla určena pro produkty Symantec Endpoint Protection 12.1 a antivirus Norton pro firmy. Problémy měly údajně pouze počítače běžící na operačním systému Windows XP, na nichž se po instalaci aktualizace objevila "modrá obrazovka smrti". Podle postižených uživatelů zabralo inženýrům Symantecu několik hodin, než chybu objevili a vydali opravu; některým uživatelům byla dokonce nabídnuta finanční kompenzace.

Největší dopad však vadná aktualizace měla na firemní zákazníky. Nizozemské společnosti PSO Beheer BV díky chybě Symantecu selhalo na 150 počítačů. Podle mluvčího společnosti proto musela být uzavřena laboratoř a zaměstnanci byli posláni domů. "Na náš byznys to mělo značný vliv," uvedl manažer Ron van den Broek. "Můj první dojem byl, že Symantec se snaží dopad své chyby zlehčit," dodal. Nejmenovaná pojišťovna v americkém státu Maryland pak pro jistotu vypnula anti-virus na všech svých počítačích, aby předešla případným problémům. Stroje tak zůstaly zcela bez ochrany.Úvodní foto: © V. Yakobchuk - Fotolia.com

Komentáře