Vadí vám kabely u notebooku? Zkuste to bezdrátově s Intel WiDi

Novinky | 20.07.10

Funkce Intel Wireless Display přijde vhod všem, kteří chtějí sdílet multimediální obsah z internetu s přáteli či kolegy na obrazovce televizoru či projektoru, aniž by přitom museli připojovat svůj notebook pomocí kabelů.

Společnost Intel představila novou technologii Intel Wireless Display (WiDi), díky níž se lze zbavit kabelů spojujících počítač a televizi.

„Bez propojování můžete sdílet fotografie z dovolené se svou rodinou či přáteli, surfovat na internetu nebo pouštět firemní prezentace na Vašem domácím televizoru či projektoru. Jediné, co k tomu potřebujete, je odpovídající notebook s funkcí Intel Wireless Display, poháněný vybranými procesory Intel Core, a TV adaptér,“ říká Adam Raška, Market Development Manager společnosti Intel.

Technologie Intel Wireless Display si odbyla svou premiéru na letošním veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v americkém Las Vegas a ihned si našla mnoho příznivců mezi výrobci počítačového hardwaru. K nám se tato technologie dostává až nyní prostřednictvím notebooku Sony VAIO řady S a adaptéru NETGEAR Push2TV (PTV1000).Intel Wireless Display představuje rozšíření stávajících způsobů, jak procházet a prohlížet multimédia. Můžete tak přistupovat k velké většině obsahu na svých počítačích či z internetu a zobrazovat jej na obrazovce televizoru. Funkce Intel Wireless Display v reálném čase zachycuje vykreslené snímky notebookového zobrazení a odesílá komprimované video i audio přímo na adaptér prostřednictvím technologie Intel My WiFi.

Doposud bylo možné připojit televizor k internetu pouze několika možnostmi: pomocí přehrávače Blu-ray s přístupem k síti, adaptéru digitálních médií (DMA) a set-top boxu, které se k internetu připojují prostřednictvím domácí sítě, počítačů nebo notebooků vyhrazených pro domácí kino a připojených k televizoru prostřednictvím HDMI nebo jinými kabely a dalšími způsoby propojení počítače a televizoru. Tato řešení však dosud mají určitá  omezení, například limitované množství webových stránek, k nimž lze přistupovat, nebo video kodeků a formátů souborů, které dokážou přehrát.

Další materiály o Intel Wireless Display jsou dostupné zde: http://www.intel.com/consumer/products/technology/wirelessdisplay.htm

Videa naleznete na http://www.youtube.com/watch?v=FJmxhZzBuVI nebo http://www.youtube.com/watch?v=5Gm4ADoMFus


Komentáře