V únoru bude další microSD karta s rekordní kapacitou

Novinky |

V srpnu roku 2017 přišel na trh Western Digital s tehdy největší microSD kartou s kapacitou 400 GB. Teď o své prvenství přichází.

V únoru bude další microSD karta s rekordní kapacitouA to ve prospěch britské společnosti Integral Memory, která titul jedničky získá s vůbec první microSD kartou na trhu, jež se bude pyšnit kapacitou 512 GB.

S přenosovými rychlostmi do 80 MB/s není karta Integral Memory zdaleka tak rychlá jako konkurenční model SanDisk Ultra se 100 MB/s. SDXC karta má specifikaci UHS-I U1, což znamená, že by měla dosahovat minimální rychlosti sekvenčního zápisu 10 MB/s. Kromě toho splňuje standardy V10 pro přenos videa, což znamená, že bez problémů dokáže zachycovat video ve Full HD.

Integral ve své tiskové zprávě uvádí, že po uvedení cloudových úložišť sice vyvstaly otázky ohledně budoucnosti paměťových karet, nicméně mezi spotřebiteli je tento formát oblíbenější než kdy jindy, a to částečně kvůli poptávce po větším ukládacím prostoru na mobilních zařízeních.

Samotná karta má být uvedena v únoru. O ceně a dostupnosti mimo Velkou Británii se zatím nehovořilo, ovšem 400GB SanDisk stojí aktuálně okolo 4 500 Kč (Heureka.cz), takže očekávejte, že novinka od Integral Memory bude ještě o něco dražší.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře