V soutěži Pwn2Own si hackeři mohou přijít na miliony

Novinky |

Stejně jako každý rok se i letos v kanadském Vancouveru v polovině března odehraje bezpečností konference CanSecWest, během níž proběhne známá hackerská soutěž Pwn2Own, v jejímž rámci mohou experti z celého světa získat miliony korun za prolomení zabezpečení různých softwarových produktů.

V soutěži Pwn2Own si hackeři mohou přijít na miliony
Na rozdíl od loňska nebudou hackeři moci hledat exploity v Adobe Readeru, Firefoxu a Internet Exploreru. Adobe Flash ve hře zůstává, avšak pouze jeho verze integrovaná v prohlížeči Microsoft Edge. Mezi povolenými programy jsou také Google Chrome a Apple Safari. Prolomením zabezpečení v Google Chrome si hackeři mohou přijít na 65 000 dolarů, zatímco u Apple Safari na Macu to bude 40 000 dolarů.


Vůbec poprvé je letos rok ve hře i virtual machine od VMWare, za jejíž prolomení si hackeři mohou přijít na 75 000 dolarů. Pwn2Own začala jako první pořádat divize společnosti Hewlett-Packard, která taktéž zaštiťuje program Zero Day Initiative, v rámci kterého je možní získat finanční odměnu za díry nalezené v určitých programech. Společnost Hewlett Packard Enterprise však v říjnu minulého roku podepsala smlouvu s bezpečnostní společností Trend Micro, na jejímž základě se na pořádání soutěže budou podílet společně obě firmy.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře