V Izraeli zakázali vojákům používat sociální sítě

Novinky | 26.10.10

Ve spolupráci se společností ESET vám přinášíme novinky ze světa IT bezpečnosti. Kromě toho můžete soutěžit s ESETem o spoustu zajímavých cen.

Dle prohlášení tiskového mluvčího izraelské armády nesmějí tamní vojáci používat sociální sítě kvůli bezpečnostním opatřením. Důvodem tohoto nařízení je fakt, že v minulosti už přes Facebook či Twitter uniklo množství  citlivých dat, kteří tamní vojáci vesele křičeli do světa přes sociální sítě. Podnětem k tomu zákazu byl incident, který se týkal vyzrazení tajných informací o vojenské operaci. Konkrétně šlo o to, že jeden voják prozradil přes sociální síť jistou operaci namířenou proti hnutí Hamás, kterou nakonec museli armádní špičky zrušit. Celý článek naleznete na Dvojkliku.

Ačkoliv jsou iPhony často považovány za stabilnější přístroje než nabízí než konkurence, v jednom bodě jsou  mašinky pracující na Androidu k nezaplacení – víte, k čemu má daná aplikace přístup, a jak ji hodnotí ostatní. Díky tomu máte lepší přehled o tom, co na svůj telefon vlastně instalujete. Celý článek o aplikacích na Android Marketu opět naleznete na Dvojkliku.

Soutěž se společností ESET a akce „jeden rok zabezpečení zdarma“

Jak jsme již zmínili v perexu, můžete na webu PC World soutěžit o exkluzivní ceny, které dodala společnost ESET. Stačí jen správně odpovědět na jednu otázku. Vyhrát můžete 2x plnou verzi ESET Smart Security, knihy o filmu Avatar, pánská trička i mikiny a 2x roční předplatné časopisu SecurityWorld. Nesmíme zapomenout ani na to, že každý účastník soutěže dostane na 30 dní zdarma zkušební verzi ESET Smart Security.

Chci se zúčastnit soutěže!


Kromě soutěže je připravena i akce, díky které dostanete na jeden rok zabezpečení zdarma. Pokud si do konce října zakoupíte ochranu pro váš počítač na tři roky, zaplatíte pouze za dva! Více informací naleznete na stránkách Eset.cz.


Komentáře