Uživatelé Xboxu se nových Windows dočkají na podzim

Novinky |

Americká společnost Microsoft na herním veletrhu Gamescom v německém Kolíně oznámila, že její nový operační systém Windows 10 pro konzoli Xbox One bude dostupný během listopadu.

Uživatelé Xboxu se nových Windows dočkají na podzim
Windows 10 pro Xbox One bude optimalizován tak, aby měl co nejmenší nároky na hardware a umožnil tak uživatelům bez problémů rychle přecházet mezi více aplikacemi. Kromě toho nebude chybět ani hlasová asistentka Cortana propojená s Kinectem. Windows 10 na herní konzoli Microsoftu také vůbec poprvé přinesou očekávaný DirectX 12.

Jak uvedli představitelé Microsoftu na Gamescomu, budou předplatitelé Xbox One Preview Program moci své konzole aktualizovat na Windows 10 již v průběhu září, díky čemuž získá americký gigant dva měsíce před zpřístupněním nového OS pro všechny uživatele čas na potřebné vyladění případných problémů. Dalších novinek týkajících se fungování Windows 10 na herní konzoli Xbox One bychom se měli dočkat v následujících dnech.

Microsoft minulý týden oznámil, že jeho nový operační systém Windows 10 si během prvních 24 hodin nainstalovalo čtrnáct milionů lidí.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Xbox

Komentáře