Uživatelé Office 2010 si budou moci vybrat defaultní formát pro ukládání dokumentů

Novinky | 09.08.09

Microsoft společně s nabídkou výběru prohlížeče Windows 7 přišel i s revolučním návrhem výběru formátu pro ukládání dokumentu ve svém Office 2010.

Office 2010 nabídne "ballot screen" s dokumentovými formáty

 

Obdobně jako v případě volby prohlížeče ve Windows 7 přichází Microsoft s návrhem možnosti volby přednastavit si defaultní formát pro ukládání dokumentu v právě připravovaném kancelářském balíku Office 2010. Uživatelé si budou moci nově vybrat i z jiných než čistě Microsoft Office formátů. Jde o výsledek dalšího sporu s Evropskou komisí, který začal na popud Evropského výboru pro interoperabilní systémy.

„Počínaje uvolněním Office 2010 si budou moci koncoví uživatelé kancelářských aplikací Microsoftu nakupující v Evropské ekonomické oblasti přednastavit libovolný formát pro své dokumenty při první spuštění daného software," píše se v návrhu, který Microsoft předložil Evropské komisi. Doposud však není jasné, jakým způsobem bude volba formátu uživatelům umožněna a především z jakých formátu si budou moci vybrat. Zatím se totiž hovoří pouze o formátu ODF (Open document format).

 

 


Komentáře