Uživatelé Google+ si nyní mohou posílat e-maily

Novinky |

Google do své sociální sítě Google+ přidal novou funkci, která umožní jejím uživatelům mezi sebou mailovat, aniž by znali své e-mailové adresy.

Uživatelé Google+ si nyní mohou posílat e-mailyUživatelé si mohou navolit přijímání zpráv ze svých kruhů, rozšířených kruhů, kohokoli na Google+ nebo funkci mohou rovnou vypnout. Lidé si na Google+ mohou zasílat zprávy již nějaký čas přes hangouts, nyní je to však jiné, jelikož zprávy budou zaslány skrze e-mail do příjemcovy schránky na Gmailu. Uživatelé Gmailu pak kromě samotné zprávy v inboxu uvidí i notifikaci na Google+. Je nutné podotknout, že uživatelé, kteří se rozhodnou nové služby využít, nebudou ostatním zpřístupňovat svou e-mailovou adresu.


Odesílatel tak uvidí vaši adresu pouze tehdy, pokud se mu na původní zprávu rozhodnete z Gmailu odpovědět. Adresa odesílatele je samozřejmě viditelná ihned. Uživatelé, kteří obdrží zprávu od někoho mimo jejich kruhy, dostanou e-mail v Gmailu do složky Sociální sítě, namísto primárního inboxu. Google na svém blogu uvedl, že funkce bude jednotlivým uživatelům zpřístupňována v následujících dnech a obdrží e-mail, jakmile pro ně bude připravena.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Gajus - Fotolia.com

Komentáře