Uživatelé Gmailu jsou tlačeni k přechodu na Google Chrome

Novinky | 01.01.09

Google se snaží podnítit četné uživatele Gmailu k výměně jejich internetového prohlížeče Microsft Internet Explorer za rychlejší Chrome či Firefox od Mozilly.

 

Když se uživatelé přihlásí na svůj Gmail účet v prohlížeči Internet Explorer 6, objeví se jim zpráva „Zrychlete svůj Gmail“ mezi nabídkou služeb mailové schránky. Zpráva se poté promění v odkaz na stránku Googlu (k vidění zde), ve které jsou představeny prohlížeče Chrome a Firefox 3 jakožto možnosti pro „dvakrát rychlejší“ Gmail.


Minulý týden se tato zpráva zobrazovala i uživatelům s prohlížečem IE7, ale Google ji brzy stáhl. Uživatelům dalších prohlížečů jako je Safari firmy Apple či Opera se výzva ke zrychlení mailové schránky nezobrazuje.

Google momentálně uznává pouze IE7, Firefox 2.0 a jeho vyšší verze, Chrome a Safari jako jediné podporované prohlížeče k plnému využití služeb Gmail. V ostatních (včetně Opery a starších verzí IE a Firefoxu) prohlížečích se sice uživatelé na mail dostanou, ale nemohou využívat všechny služby poskytované Gmailem.

- - Adam Šoltys


Komentáře