Uživatelé Gmail budou varováni, pokud Google zjistí podezřelou aktivitu na jejich účtu

Novinky | 25.03.10

Pomocí porovnávání IP adres, ze kterých se na emailový účet uživatel přihlásí, bude Google vyhodnocovat, zda nebyla daná mailová schránka infiltrována někým jiným.

Gmail dostává další ochranou funkci

Google spouští nový bezpečnostní nástroj, který by měl zabránit nabourávání se na účet uživatelů Gmail. Jde o vylepšení dosavadního systému, prostřednictvím kterého Gmail umí zobrazit časová i geografická data o posledním přihlášení.

Dosavadní funkcionalita se ale zobrazovala ve spodní části emailové schránky, nově bude mnohem více viditelná, pokud Google vyhodnotí aktivitu emailového účtu za podezřelou. Taková situace nastane například tehdy, když se na stejný emailový účet přihlásí v několika hodinách uživatel z různých zemí. Pokud se tak stane, v záhlaví Gmailové schránky se okamžitě objeví rudý nápis varující před podezřelou aktivitou na účtu. Zároveň je zde také umístěn odkaz, na kterém může uživatel přehledně vidět, odkud a kdy se na účet naposledy přihlásil a v případě nesrovnalostí mohl okamžitě změnit heslo svého účtu.

Google novým opatřením reaguje na rostoucí počet nabourání do účtu, ze kterých jsou poté rozesílány výzvědné emaily přátelům napadené oběti. Tyto zprávy jsou často velmi důvěryhodné a leckdo na ně může snadno naletět.

Podrobný popis nové bezpečnostní funkce naleznete na oficiálním blogu služby Gmail.


Komentáře