Uživatelé Facebooku si mezi sebou mohou posílat peníze

Novinky |

Facebook oznámil, že uživatelé jeho mobilní aplikace Messegner na iOS si nyní mezi sebou mohou jednoduše posílat malé obnosy peněz.

Uživatelé Facebooku si mezi sebou mohou posílat penízeUživatelům v USA se v ovládacím panelu aplikace Messenger objevil symbol dolaru, s jehož využitím mohou svým přátelům jednoduše zasílat peníze z vlastního bankovního účtu. Stačí kliknout na ikonu, vložit částku a stisknout tlačítko Zaplatit. Peníze se převedou ihned a bez poplatku, i když Facebook upozorňuje na to, že obnos se na účtu příjemce může objevit až za tři dny v závislosti na pravidlech dané banky. V současné době mohou převody peněz provádět pouze vlastníci debetních karet MasterCard a Visa vydaných americkými bankami. Ty lze jednoduše přiřadit k účtu na Facebooku, přičemž transakce se autorizuje zadáním zvoleného PIN kódu nebo pomocí Touch ID.


Facebook zpracovává všechny příkazy k platbám provedené pomocí Messengeru ve vlastním systému. Jak však americký gigant zdůraznil, o bezpečnost se uživatelé nemusejí obávat, jelikož Facebook již od roku 2007 zpracovává platby hráčů online her a inzerentů, kterých je nyní více než milion za den. V příštích měsících se plateb dočkají také američtí uživatelé Androidu a desktopu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: facebook

Komentáře