Už žádné vynucené aktualizace Windows, slibuje Microsoft

Novinky |

Microsoft uživatelům Windows 7 a 8 nabízel bezplatný přechod na svůj nejnovější operační systém, ale dokonce i on sám nyní uznal, že jeho agresivní taktika zašla příliš daleko.

Už žádné vynucené aktualizace Windows, slibuje MicrosoftNyní po žalobě spotřebitelských organizací redmondský gigant slibuje, že už to nikdy neudělá. To však může platit pouze v Německu.

V roce 2015 si někteří uživatelé stěžovali na to, že se Windows 10 na jejich počítače stahovaly a instalovaly samy bez jejich svolení. To přirozeně naštvalo dost lidí a obzvláště centrum pro spotřebitele v Bádensku-Württembersku, které kvůli tomu na Microsoft podalo žalobu.

Americká společnost po rok a půl se táhnoucím soudu souhlasila s rozsudkem a slíbila, že „nebude stahovat a instalovat soubory nových operačních systémů na pevný disk systému uživatele bez souhlasu tohoto uživatele.“

Ještě se uvidí, zda Microsoft tento slib splní i mimo Německo, ale vzhledem k masivnímu odporu vůči jeho praktikám nucených aktualizací lze předpokládat, že firma už podruhé stejnou chybu neudělá.

Ve své snaze dostat Windows 10 na 1 miliardu zařízení učinil Microsoft v únoru loňského roku ze systému „doporučenou aktualizaci“ a nikoliv aktualizaci volitelnou. Systémy zaplavila vyskakovací okna doporučující uživatelům přechod na Windows 10. Nejhorší však bylo, že Microsoft využil taktiku malwaru. Kliknutí na křížek totiž začal brát jako souhlas uživatele s instalací, což byl krok, kterého později litoval, jak přiznal. Zda to myslel upřímně, to už se asi nikdy nedozvíme.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře