USB Flash disk LOK-IT nabízí zabezpečení přes PIN kód

Novinky | 27.04.10

Zřejmě vůbec první "klíčenka" umožňující zamknout data o velikosti 4 GB pomocí PIN kódu stát přibližně 1200 korun.

LOK-IT: První klíčenka s PINem

Pod heslem "Just Press Your PIN, and You´re In" rozjíždí americká společnost Systematic Program Developement Group prodej nového USB Flash disku LOK-IT, který je vybaven miniklávesnicí na zadání PIN kódu. Jde zřejmě vůbec o první klíčenku, kterou je možné zamknout tímto způsobem.

Krom 256bitového AES kódování chrání data na přenosném disku PIN kód, který je potřeba zadat při každém zastrčení datového nosiče do počítače. Fungovat by zadávání PINu mělo při využití disku v operačních systémech Windows, Mac i Linux.

LOK-IT se bude prodávat ve dvou verzích, jedna bude vybavena pěti číselnými klávesami, druhá pak deseti. Oba typy Flash disku podporují dva přístupové klíče zároveň - jeden pro uživatele a druhý pro administrátora. LOK-IT je také dobře ochráněn proti snaze rozluštit PIN kód automaticky, jelikož se po desátém neúspěšnem zadání PIN zamkne a bude jej potřeba úplně přeformátovat.

Model o kapacitě 4 GB se bude ve Spojených státech prodávat za 62 dolarů (přibližně 1200 korun). K dispozici budou ale i větší 8 a 16gigabajtové verze klíčenky.


Komentáře