Úřady v kampani varují před nebezpečnými léky na internetu

Novinky | 22.03.10

Státní ústav pro kontrolu léčiv dnes odstartoval kampaň, jež má upozornit na nebezpečí, které skýtá nákup léků na internetu.

Nákup léků přes internet je často riskantní

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes odstartoval kampaň, ve které varuje před nákupem léků na internetu. Na webu se totiž uživatelé velmi často setkávají s padělky, které jim mohou spíše ublížit než pomoci. Mezi nelegální přípravky patří především léky na hubnutí, podporu erekce, anabolika, ale čím dal častěji také léky, které jsou z pravidla na předpis a mají léčit vážnější onemocnění.

Kampaň je zaměřena na více jak milion českých uživatelů, kteří již přes internet zboží nakupují a nebezpečí, že koupí vadné léky na webu je tedy u nich nejvyšší. Dnešním dnem byly v rámci kampaně spuštěny internetové stránky www.nebezpecneleky.cz, kde je možné najít manuál správného nakupování léků na internetu. S jeho pomocí je uživatel schopen odhalit, zda má internetový prodejce skutečně licenci na prodej léčiv a zda je konkrétní lék nezávadný.

V rámci kampaně budou rozmístěny také upozornění ve veřejné dopravě či pouštěny spoty v kinech. SÚKL chce tak svou snahu zacílit hlavně na mladé lidi, kteří jsou nakupování přes internet nejvíce otevřeni.


Komentáře