UPC zrychluje, od září budou zákazníci surfovat rychlostí 240 Mbit/s

Novinky |

Telekomunikační společnost UPC informovala o svých plánech zrychlit internetové připojení. Od září 2013 zvýší rychlost datových přenosů na hodnotu až 240 Mbit/s.

UPC zrychluje, od září budou zákazníci surfovat rychlostí 240 Mbit/s
Oproti aktuální nabídce kabelového připojení plánuje UPC teoretickou maximální rychlost stahování dat zdvojnásobit. Tarify pojmenované jako Fiber Power lze současně pořídit ve variantě 30/1, 60/6 a 120/10 Mbit/s, přičemž nejdražší tarif přijde při běžné ceně na 833 Kč za měsíc.

„Oproti roku 2011 se v domácnostech se službami UPC průměrný počet zařízení připojených k internetu zdvojnásobil na současných šest. Díky masivním investicím přinášíme po optických sítích internet s revoluční rychlostí 240 Mbit/s, který tato zařízení spolehlivě propojí a zdlouhavé načítání webových stránek a videí tímto posíláme definitivně do historie,“ uvedl Václav Bartoň, CEO společnosti UPC.

Hlavním důvodem pro zrychlování je dle UPC zvyšující se počet připojených zařízení i narůstající datové nároky uživatelů. Dle statistik společnosti stáhly domácnosti s připojením od UPC o 18 % více dat ve srovnání s loňským rokem. Nová nabídka platí od září pro nové i současné zákzaníky.

 

Zdroj: Upc.czÚvodní foto: © Péter Mács - Fotolia.com

Komentáře