Univerzita na Kypru začala při placení přijímat Bitcoiny

Novinky |

University of Nicosia, což je největší soukromá univerzita na Kypru, začala při platbách školného a dalších poplatků jako vůbec první na světě přijímat populární digitální měnu Bitcoin.

Univerzita na Kypru začala při placení přijímat BitcoinyUniverzita to uvedla v oficiálním prohlášení s tím, že na jaře také spouští první magisterský program, který se bude zaměřovat právě na studium digitálních měn. Program bude dostupný jak v prezenční, tak dálkové formě a jeho cílem bude zlepšit povědomí o tom, jak digitální měna funguje. První předmět s názvem Úvod do digitální měny bude volně dostupný na internetu pro všechny uživatele. Rozhodnutí přijímat Bitcoiny „pro určité studenty zjednodušit těžkosti s placením" a digitální měnu více zpopularizovat.


Mluvčí univerzity následně pro GeekWire uvedl, že představitelé školy vedou s kyperskou vládou jednání o tom, aby se tato středomořská země více zapojila do sítě pro obchodování s Bitcoiny. Bitcoin je decentralizovaná virtuální měna, již nespravuje žádný centrální orgán. V uplynulých měsících se o Bitcoinech mluví čím dál více, a to především z toho důvodu, že americká vláda jedná o tom, zda je tato měna vůbec legální. Bitcoiny začala přijímat na západ od nás již řada obchodů, minulý týden pak byl ve Vancouveru spuštěn první bankomat s touto měnou.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © S.John - Fotolia.com

Komentáře