Výrobci mobilních telefonů pracují na konceptu univerzální nabíječky

Novinky | 17.02.09

Iniciativa podpořená výrobci telefonů i mobilními operátory bude mít za výsledek univerzální nabíječku založenou na Micro-USB rozhraní.

Z přechodu výrobců na univerzální nabíječky budou profitovat jak spotřebitelé, tak i životní prostředí, kterému se  podle vyjádření asociace GSMA ulehčí o několik tisíc tun elektronického odpadu. Dále by mělo nové univerzální dobíjecí zařízení spotřebovávat ve standby módu o 50% méně elektrické energie než dnešní nabíječky. To bude mít další příznivý efekt pro životní prostředí díky snížení emisí skleníkových plynů.

 

Podle plánu, na kterém se dohodli výrobci, operátoři a GSMA, bude nejpozději v lednu 2012 každý nový telefon podporovat dobíjení univerzální nabíječkou.

 

Mezi výrobci telefonů zapojených do projektu patří LG, Motorola, Nokia, Qualcomm, Samsung a Sony Ericsson. Na straně operátorů figurují firmy 3 Group, AT&T, KTF, Mobilkom Austria, Orange, Telecom Italia, Telefónica, Telenor, Telstra, T-Mobile aVodafone. Asociace GSMA očekává, že první univerzální nabíječky budou vyrobeny již tento rok. Prohlásil to ředitel marketingového oddělení asociace Michael O'Hara.

 


Komentáře