Ultrabooky v příštím roce nabídnou Full HD 1080p displeje

Novinky |

Společnosti Acer a Asus podle nových zpráv pracují na displejích s vysokým rozlišením, které v příštím roce vůbec poprvé použijí u svých ultrabooků.

Ultrabooky v příštím roce nabídnou Full HD 1080p displeje
Podle serveru Digitimes asijští výrobci počítačů vyrábějí HD displeje pro své ultrabooky především kvůli zprávám, podle kterých bude mít HD displej s rozlišením 2048 x 1536 pixelů iPad 3. V současné době mají iPady rozlišení 1024 x 768, tedy 4x méně a ultrabooky jsou s iPadem, co se displeje týče, srovnatelné. Například Acer Aspire S3 má rozlišení 1366 x 768 pixelů.

Jen málo utrabooků v současné době nabízí Full HD rozlišení. Jedním z nich je třeba Sony Vaio Z, který však s cenou okolo 2 500 dolarů stojí téměř dvakrát více než konkurenční zařízení bez displeje s vysokým rozlišením. Otázkou však je, zda se cenově dostupné ultrabooky na trh opravdu dostanou – po vydání iPhonu 4 s tzv. Retina displejem totiž kolovaly zprávy o tom, že se již brzy objeví ultrabooky s takto kvalitní zobrazovací plochou (2550 x 1440 pixelů) a nestalo se tak. Nové ultrabooky s Full HD 1080p displejem by se na trh měly dostat v lednu a únoru příštího roku.

 

Úvodní foto: © vectorace - Fotolia.com


Komentáře