Ukončení provozu největší evropské stránky s videem nemělo na pirátství žádný vliv

Novinky |

Evropská komise vydala novou studii, podle níž nemělo ukončení provozu největšího evropského portálu umožňujícího ilegální streamování videa na internetové pirátství téměř žádný vliv.

Ukončení provozu největší evropské stránky s videem nemělo na pirátství žádný vlivV roce 2011 byl po policejních raziích ve Francii, Německu a Španělsku ukončen provoz největšího evropského portálu, který umožňoval ilegální streamování videa - serveru Kino.to. I když bylo ukončení provozu Kino.to po provedení policejních razií vnímáno jako velký úspěch, reálný dopad na ilegální streamování videa na internetu byl zanedbatelný, jelikož Kino.to ihned nahradily jiné portály.


Jak vyplývá z nové studie European Commission Joint Research Centre s názvem Online Copyright Enforcement, Consumer Behavior, and Market Structure, během prvních 4 týdnů po ukončení provozu Kino.to se množství pirátského přenosu dat sice snížilo o 30 %, pouze 2,5 % bývalých uživatelů Kino.to však začalo hledat legální alternativu a drtivá většina z nich se obrátila na menší pirátské stránky. Evropská komise tak ve své studii dospěla k závěru, že pokud vezmeme v úvahu náklady na provedené razie a vyšetřování, „zničení“ Kino.to nemělo ve svém důsledku žádný smysl.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře