Údaje ukradené skupinou LulzSec potvrzují používání slabých hesel

Novinky |

Z analýzy desítek tisíců přihlašovacích údajů, které ukradla hackerská skupina LulzSec, vyplývá, že většina uživatelů používá příliš slabá hesla.

Údaje ukradené skupinou LulzSec potvrzují používání slabých hesel
Ať už si myslíte, že hackerská skupina LulzSec společnosti prokazuje laskavost tím, že odhaluje bezpečnostní slabiny webových stránek a dalších systémů, nebo podle vás hackeři zašli již příliš daleko, plyne z jejich aktivit následující: musíme používat bezpečnější hesla. Vyplývá to z nové analýzy 62 000 přihlašovacích údajů, které LulzSec nedávno zveřejnil na internetu. Podle průzkumu, který provedl programátor Aviv Ben-Yosef, bylo mezi 62 000 přihlašovacími údaji nejčastější heslo "123456" následované heslem "123456789" a na třetí příčce se umístilo pouhopouhé "heslo" (z anglického originálu password).

Mezi dalšími nejpoužívanějšími hesly se objevila často používaná slova jako "romantika" nebo "záhada". Okolo pětiny hesel pak podle Ben-Yosefa tvořila pouze čísla. Jen dvě procenta z 62 000 ukradených hesel obsahovala velká a malá písmena a pouze 0,85 % uživatelů použilo u svých hesel speciální znaky. Jak je vidět, spousta lidí si stále myslí, že když ke svému heslu "123456" přidá "789", stane se bezpečnějším. Nestane. Silné heslo by mělo obsahovat velká a malá písmena, číslice a v nejlepším případě také speciální znak. Pro ověření síly hesla existuje také celá řada nástrojů, jedním z nich je například webová aplikace The Password Meter.

 

Úvodní foto: © Nikolai Sorokin - Fotolia.comÚvodní foto: © Nikolai Sorokin - Fotolia.com

Komentáře