Uber chce v Evropě vytvořit 50 000 pracovních míst

Novinky |

Populární mobilní aplikace Uber v neděli představila svou novou strategii pro Evropu, v jejímž rámci chce vytvořit 50 000 pracovních míst a "odstranit ze silnic" 400 000 automobilů.

Uber chce v Evropě vytvořit 50 000 pracovních místTěchto cílů chce Uber dosáhnout spoluprací s místními vládami a rozšířením své služby UberPool, jež umožňuje lidem cestujícím stejným směrem jednoduše sdílet automobil, do dalších evropských států. Představitelé Uberu také vyzvali evropská města, aby odstranila regulace týkající se nároků na provozování dopravních služeb a umožnila rychlejší získávání licencí. Kromě toho chce Uber v evropských státech spolupracovat s finančními úřady, aby jednotlivé státy získaly z provedených přeprav vyšší daňové příjmy.


Uber tak v Evropě zvolil zcela novou strategii – ukázal svou vlídnou tvář a chce se státy spolupracovat. Americká společnost, jejíž hodnota byla nedávno stanovena na 40 miliard dolarů, má totiž problémy v celé řadě států od Španělska, přes Francii a Německo až po Nizozemí. Reputaci firmy nepomohlo ani to, když byl v listopadu minulého roku odhalen plán vysokého představitele Uberu, jenž chtěl zdiskreditovat novináře, kteří o jeho službě psali negativně. V současné době Uber provozuje své služby ve více než 250 městech v 50 zemích světa.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © arrow - Fotolia.com

Komentáře