Twitterový účet ruského premiéra byl napaden, zazněla kritika Putina

Novinky |

Účet ruského premiéra Dmitrije Medveděva byl napaden hackery, kteří jej zneužili ke kritice ruské vlády a prezidenta Vladimira Putina.

Twitterový účet ruského premiéra byl napaden, zazněla kritika PutinaPrvní tweet publikovaný na Medvěděvově oficiálním účtu na Twitteru @MedvedevRussia do světa volal "rezignuji, stydím se za jednání ruské vlády". Nedlouho poté bylo zveřejněno několik dalších tweetů kritizujících Putina a sdíleny byly také re-tweety různých aktivistů včetně vlivného protiputinovského aktivisty Alexeje Navalného. Tweety byly z účtu, který sleduje 2,5 milionů lidí z celého světa, odstraněny během hodiny po svém zveřejnění. Ruská vláda nevydala k celé věci zatím žádný komentář.


Ruský premiér je podle řady expertů pouhou loutkou Vladimira Putina. V roce 2012 Putin dosadil Medveděva, který byl předtím ruským prezidentem, na post premiéra a šéfa strany Spojené Rusko. V současné chvíli není jasné, kdo účet napadl. Ruské webové stránky se však v poslední době kvůli navrhovaným zákonům týkajícím se cenzury internetu v Rusku staly terčem řady útoků.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) jamdesign - Fotolia

Komentáře